Molnár József

(Nagyréde,1922 – Budapest, 2014)

A Magyar Képzőművészeti Főiskolán Bernáth Aurél volt a mestere. 1975-ben olasz ösztöndíjban részesült, a Római Magyar Akadémián kamara kiállításon is bemutatkozott. Külföldi tanulmányúton járt még Lengyelországban (Krakkó, Varsó), Franciaországban (Párizs), Oroszországban (Moszkva, Szentpétervár), Hollandiában (Amszterdam), Belgiumban (Brüsszel, Gent), Németországban (Weimar, Lipcse, Berlin, München), Csehországban (Prága) és Görögországban.
A klasszikus festészeti hagyományokat követte, egyéni szín- és formavilága a figuratív festészet megújítójává avatta. Néhány munkája a Magyar Nemzeti Galéria tulajdonában van, alkotásaiban az oldott festőiség mellette folklórra utaló megnyilvánulások és konstruktív törekvések egyaránt megfigyelhetők.

Ne maradjon le újdonságainkról!

Értesüljön elsőként új műtárgyainkról, kiállításainkról és galériánk legfrissebb híreiről.

10% kedvezmény,
kifejezetten neked
🎁

Elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóba foglaltakat.

Nem küldünk spamet! További információ az adatvédelmi irányelveinkben.

Scroll to Top