Xantus Gyula

(Borosbenedek, 1919 – Budapest, 1993)

Festő, grafikus. A budapesti Képzőművészeti Főiskolán 1946-ban végzett. Mesterei Szőnyi István és Varga Lajos Nándor voltak. Középiskolai tanárként működött 1947-50 között. Az Országos Pedagógiai Intézet Vizuális Nevelési Tanszékének vezetője volt 1960-62 között. A Képzőművészeti Főiskolán tanított 1963-tól nyugdíjba vonulásáig. 1954-től szerepelt kiállításokon. Művei megtalálhatók a Magyar Nemzeti Galériában, a Bihari Múzeumban, a simontornyai Vármúzeumban, a csornai városi gyűjteményben és a győri Xantus János Múzeumban.

Ne maradjon le újdonságainkról!

Értesüljön elsőként új műtárgyainkról, kiállításainkról és galériánk legfrissebb híreiről.

Ne maradjon le újdonságainkról!

Iratkozzon fel hírlevelünkre

Új műtárgyak, kiállítások és galériai hírek közvetlenül postaládájába.

Elolvastam és elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatót.

Nem küldünk spamet! További információ az adatvédelmi irányelveinkben.

Scroll to Top