B. Mikli Ferenc

(Baja, 1921 – 2013)

Festő. Festői pályájához a legelső támogatást Baján, Nagy István festőművésztől kapta. A budapesti Képzőművészeti Főiskolán tanult, majd a főiskola tanársegéde volt. Mestere: Rudnay Gyula. Több kelet-európai ország mellett Németországban, Olaszországban, Görögországban,
Belgiumban, Spanyolországban és Franciaországban járt tanulmányúton.
1946-ban Rudnay támogatásával és vezetésével művésztelepet és szabadakadémiát hozott létre Baján. 1947-től több éven át a bajai Rudnay Gyula Képzőművészeti Kör tanára volt. Dolgozott a tokaji, a hajdúböszörményi és a paksi művésztelepen. Az 1940-es évektől
számos hazai egyéni és csoportos tárlaton mutatta be munkáit. Csoportos tárlaton szerepelt például 1942-ben Firenzében, 1976-ban a Műcsarnokban. Díjak: Firenze Város Díja (1942), Szeged Város Díja (1963), Nagy István-díj (1973). A felsoroltakon kívül még számos művészeti díjat, nívódíjat kapott. Hazai közgyűjteményben, egyebek mellett a Magyar Nemzeti Galériában találhatók alkotásai.

Ne maradjon le újdonságainkról!

Értesüljön elsőként új műtárgyainkról, kiállításainkról és galériánk legfrissebb híreiről.

10% kedvezmény,
kifejezetten neked
🎁

Elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóba foglaltakat.

Nem küldünk spamet! További információ az adatvédelmi irányelveinkben.

Scroll to Top