Simon György János

(Trieszt, 1894 – Leeds, 1968)

Festő, grafikus. Egy évet tanult a műegyetem építészmérnöki karán, de 1913-ban Nagybányán tehetsége feltűnt Réti Istvánnak, és ősztől már tanítványa volt a Képzőművészeti Főiskolán. 1920-tól külföldön képezte magát, majd Párizsban, a Colarossi és Julian Akadémián folytatott tanulmányokat, de látogatta az École des Beaux-Arts-ot is. Szobrászatot is ta-nult. Olaszországban és Svájcban hosszabb időt töltött. Egy évtizedig Párizsban működött, az 1930-as évek közepén pedig Angliában telepedett le véglegesen. 1954-ig különböző művészeti iskolákban tanított. Első hazai kiállítása 1923-ban volt, amelyet számos követett. Tagja volt a KUT-nak és az UME-nek, akikkel több tárlaton is részt vett a Nemzeti Szalonban. Művei szerepeltek a londoni Royal Academy kiállításain. 1938-ban több mint száz munkáját állította ki Brüsszelben. A festészet mellett készített irodalmi illusztrációkat és szobrokat is. 1994-ben a bécsi Collégium Hungaricumban rendeztek emlékkiállítást műveiből. Alkotásai a Szépművészeti Múzeumban, számos hazai múzeumban, magyar és angliai magángyűjteményekben találhatóak.

Ne maradjon le újdonságainkról!

Értesüljön elsőként új műtárgyainkról, kiállításainkról és galériánk legfrissebb híreiről.

10% kedvezmény,
kifejezetten neked
🎁

Elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóba foglaltakat.

Nem küldünk spamet! További információ az adatvédelmi irányelveinkben.

Scroll to Top